TOEFL

TOEFL

TOEFL

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) Anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce yeterliliğini ölçmek için tasarlanmıştır. Bu test yazma, dinleme, konuşma ve okuma olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. Bu sınav ile 9000'den fazla kolej, üniversite ve kurumlarına girmek kolaylaşır çünkü TOEFL'ın sonuçlarına güvenerek karar verirler.Nerede yapıldığına bağlı olarak sınav: Bilgisayarlı Test (TOEFL CBT), Yazılı Test (TOELF PBT) ya da İnternet üzerinden test(TOEFL IBT), olmak üzere üç biçimden birinde olabilir.

 

TOEFL IBT OKUMA
Okuma bölümünde, yaklaşık 700 kelime uzunluğunda akademik metinlerden 3-5 paragraf istenecektir. Ve 60-100 dakika olmak üzere süre verilir.

TOEFL IBT DİNLEME
Dinleme bölümünde ise 3-5 dakika uzunluğunda 6 sorudan oluşan sorular bulunur. 2-3 tane de konuşma içeren sorular 60-90 dakika arasında yapılması beklenmektedir.

TOEFL IBT KONUŞMA
Konuşma bölümünde düşüncelerinizi açıklamanız için 2 tane metin verilecektir. Bu metinler okuduğunuz ve dinlediğiniz metinlere dayanır. Süreniz 20 dakikadır.

TOEFL IBT YAZMA
Yazma bölümünde ise okuma ve dinleme bölümündeki metne dayalıdır ve süreniz 50 dakikadır.

 

 

TOEFL Derslerini Kimden Alacaksınız?

ODTÜ İngilizce Öğretmenliği  mezunu

Yüksek Lisanslı

Doktoralı- devam ediyor. Yayınlanmış bir çok makale....

Kendi YDS si 98.75

15 yıldan fazla  yurt içi ve yurt dışı tecrübe

Harvard üniversitesinde iki kez konferans vermiş,

TOEFL, IELTS, YDS, ÜDS, YÖKDİL, SPEAKING, hazırlık atlama, İş İngilizcesi, Genel İngilizce, İlkokul-Ortaokul- Lise- Üniversite  İngilizce dersi takviye

 İLK DERS ÜCRETSİZ!

Not: Yukarıdaki tüm bilgilerin doğruluğu istek üzerine gösterilir.

Yurtdışında lisans ya da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler, İngilizce seviyesini ölçmek için düzenlenen uluslararası sınavlar olan TOEFL ve IELTS’den okulların uygun gördüğü skorları almak zorundadırlar. Öğrenciler, bu sınavlara hazırlığı kendi ülkelerinde de yapabilecekken yurtdışındaki dil okullarında da TOEFL-IELTS Hazırlık dersleri alabilmektedir.

 Sizleri online veya yüz yüze IELTS -TOEFL ve diğer sınavlarınıza hazırlıyoruz.

Sınav Hazırlık derslerinin içerikleri şu şekildedir:

Haftada 20/28/30/ 35 ders Sınav Hazırlık ve Akademik amaçlar için İngilizce

Dersler kapsamında TOEFL/IELTS/GMAT/GRE sınavına hazırlayacak şekilde gramer, kelime ve okuma çalışmaları

Sınav teknikleri

Kendi kendine çalışma teknikleri

 

 

whatsapp